Badanie Vega Test Badanie Vega Test Badanie Vega Test
Rejestracja SO/CHECK, VEGA TEST, Biorezonans

VEGA TEST - Wegetatywny Test Rezonansowy

Większość infekcji w naszym organizmie przebiega bezobjawowo, jednak układ immunologiczny musi sobie z nimi radzić na co zużywa witaminy i minerały zgromadzone w tkankach. Dodatkowo obciążony jest układ limfatyczny, który musi wydalić z ciała toksyny i zanieszyszczenia, które powstały podczas walki z infekcją. Wirus HCV potrafi przez lata nie dawać żadnych objawów, bakteria Borellia może pozostawać uśpiona przez dłuższy okres. W przypadku tasiemca bąblowca objawy mogą wystąpić nawet po 10 latach od zarażenia. Dlatego może się okazać, że w naszym ciele znajdują się pasożyty i bakterie mimo, że czujemy się na ten moment zdrowi. Dzięki diagnostyce wegetatywno-rezonansowej i doświadczonemu specjaliście możemy sprawdzić występowanie patogenów w naszym organiźmie.

Możliwości urządzenia diagnozującego metodą VEGA TEST pozwalają na:

  • zbadanie ogólnego stanu zdrowia i funkcji organizmu
  • wykrycia początkowej fazy procesów chorobotwórczych
  • wykrycia obecnosci pasożytów i grzybów
  • określenie obciążenia układu odpornościowego, limfy, napięcia nerwowego
  • wykrycie obecności w organizmie różnego rodzaju wirusów i bakterii
  • sprawdzenie tolerancji na produkty żywnościowe
  • wykrycie reakcji alergicznej i określenie alergenów
  • określenie tolerancji preparatów leczniczych, dodatków spożywczych, ziół
  • ogólną ocenę stanu psychicznego

Kto może przyjść na badanie?

Na badanie może przyjść każdy, dzieci od 5 roku życia po seniorów w każdym wieku, ludzie zdrowi i przewlekle chorzy. Jedynym przeciwskazaniem do badania jest ciąża oraz posiadanie urządzeń elektrycznych w ciele takich jak rozrusznik.
Jeżeli jesteś osobą zdrową a jedynie dokucza Ci brak energii czy zmęczenie możesz sprawdzić tego przyczynę. Możliwe, że brakuje Ci witamin i minerałów, może któryś z organów jest zbytnio obciążony albo rozwinęly się jakieś pasożyty.
Jeżeli jesteś osobą chorą lub podejrzewasz u siebie jakąś chorobę, diagnostyka Vega Test pomoże ustalić jej przyczyny. Dzięki dużym możliwościom aparatu diagnostycznego można sprawdzić kondycję serca, wątroby, trzustki, jelit i innych organów dając obraz całościowy. Można określić, w którym miejscu zagnieździły się pasożyty oraz gdzie jest przyczyna choroby bądź złego samopoczucia.
Najczęściej występujące objawy infekcji pasożytniczej to zawroty głowy, męczący kaszel i katar, egzemy i wypryski, duszności, rozdrażnienie i nerwowość, częste zapalenia oskrzeli i płuc, rozdwajające paznokcie, zgrzytanie zębów, bóle żołądka i problemy trawienne, nadmierne wypadanie włosów. Warto to sprawdzić metodą Vega Test lub tradycyjną metodą labolatoryjną.

UWAGA! Pracujemy na urządzeniu diagnostycznym Enso Electronics. Badanie jest bardzo szczegółowe, indywidualnie dobierane do Klienta (nie jest to ekspress!), każdy z patogenów jest ręcznie sprawdzany przez terapeute w związku z czym badanie może zająć nawet do godziny. Sprawdzamy jest ok. 500 markerów patogenów w zależności od zgłaszanych przez Klienta dolegliwości. Należy zwrócić uwagę na to, że urządzenia do biorezonansu oraz badań Vega Test są różne i mają różną konfiguracje. W naszej wieloletniej praktyce, najlepszym urządzeniem do wegetatywnego testu rezonansowego jest AM Scan, który właśnie wykorzystujemy w naszym gabinecie.

 


Podstawy diagnostyki elektrorezonansowej

Elektrorezonans opiera się na naturalnej zdolności komórek do wytwarzania promieniowania elektromagnetycznego. Zarówno komórki naszego organizmu jak i komórki bakterii, wirusów czy pasożytów posiadają swoje własne spektrum promieniowania. Są to malutkie elektromagnesy, których pole się sumuje aby otrzymać pewien wzorzec promieniowania szczególnego dla każdej tkanki bądź organu.

Metoda Wegetatywnego Testu Rezonansowego (VEGA TEST) została opracowana przez niemieckiego lekarza Helmuta Shimmela w 1978 roku. Podstawą jej działania są diagnostyka zaproponowana przez doktora Reinholda Volla oraz czynnościowa diagnostyka bioelektronowa W. Schmidta i H. Pflauma. Metoda dra Volla polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi tkankami lub narządami. Opracował on również sposób badania różnego rodzaju substancji i leków. Każda z nich posiada indywidualną charakterystykę wibracji. Dr Voll odkrył, że farmaceutyki, które włączy się do obwodu pomiarowego, wpływają na zmianę reakcji organizmu. Wykorzystał ten fakt do testowania działania leków przed podaniem ich pacjentowi. Umożliwia to ocenę działania substancji na organizm pacjenta jeszcze przed rozpoczęciem kuracji. Dzięki swojemu aparatowi diagnostycznemu dr Voll był w stanie wykryć choroby, które jeszcze nie zdążyły się zamanifestować w naszym organizmie. Jako, że choroba nie pojawia się z dnia na dzień a jest to proces długotrwały, przez badanie odpowiednich wskaźników mógł określić, czy mogą one doprowadzić do poważnych chorób. Diagnostyka elektroakupunkturowa dr Volla znalazła wielu kontynuatorów i do dzisiaj jest bardzo mocno rozwijana w wielu instytuach w Europie, a w niektórych krajach jest uznana jako badanie medyczne (Niemcy, Rosja, Ukraina).

Na podstawie metod dr Volla, Helmut Schimmel opracował swoją najnowszą metodę diagnostyczną nazwaną Wegetatywnym Testem Rezonansowym (VEGA TEST). Uprościł on metodę dr Volla do zastosowania tylko jednego punktu akupunturowego znajdującego się najczęściej na dłoniach pacjenta. Mimo, że badanie odbywa się na jednym punkcie to nauka badania wymaga równie dużego wkładu co w przypadku metody Volla. Aby poprawnie korzystać z urządzenia potrzebne jest bardzo dobre szkolenie i doświadczenie, gdyż pracuje się na żywym organizmie, który jest bardzo zmienny. W Vega Tescie stosuje się unikalną metodę filtrowania elektrobiologicznego za pomocą specjalnych markerów. Dzięki temu jest możliwe postawienie dokładnej diagnozy, która pozwala dostrzec złożone relacje zachodzące w organizmie, nie ujawniające się podczas mierzenia akupunktów, jak to jest w przypadku metody Volla – takich jak obciążenie psychoemocjonalne, obciążenia geopatyczne, zmęczenie fizyczne czy alergie. Ze względu na wysoką czułość, sprzęt diagnostyczny daje wyniki w szerszej skali, umożliwia też przeprowadzenie szybkich testów biorezonansowych na wpływ leków oraz suplementów na organizm człowieka.

Sprawdzalność diagnoz metodą Vega Test wynosi średnio od 80 do 90%. Dużo zależy od osoby, która wykonuje badanie, jej doświadczenia i odbytych szkoleń. Mniejsze jeżeli chodzi o alergie. Do każdej osoby podchodzi się indywidualnie a praca opiera się o pole elektromagnetyczne, które jest zmienne.

Metoda dr Volla jak i Schimmela jest obecnie szeroko stosowana w Niemczech.

 

Inne materiały z zakresu biorezonansu i wpływu częstotliwości fal na patogeny:

Zabijanie bakterii za pomocą generatora częstotliwości:

Materiały w języku angielskim: